GÜLEÇ; “BUNLAR BELEDİYENİN İŞLEYİŞİNDEN BİHABER”

Yalova Belediye Meclis Üyesi Halit Güleç, AK Partinin yapmış olduğu açıklamalara sert tepki verdi. “Belediye işleyişinden bihaber olan bu zihniyet mi Yalova’yı yönetmeye talip oluyor, tüm vatandaşlarımız gibi yürütmeye çalıştıkları basiretsiz politikayı bizlerde gülerek ve hayretler içerisinde izliyoruz” diyen Halit Güleç; “Akıl hocaları kimse acilen değiştirmelerini tavsiye ediyoruz.Çünkü her geçen gün biraz daha rezil oluyorlar” dedi.

 

 

2014 yılında göreve geldikten sonra halkın, Yalova’nın öncelikli sorunları arasında gördüğü temizlik hizmetlerinde radikal kararlar alarak değişikliklere gittiklerini vurgulayan Halit Güleç açıklamasında şu cümlelere yer verdi;

“Göreve gelmeden önce yaptırdığımız ankette Yalova’nın sorunlarında ikinci sırada temizlik konusu vardı. Bu konuda radikal kararlar alarak uygulanmıştır. Başarılıolduk ve hep takdir gördük. Yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron işçiler kadroya geçene kadar temizlik hizmetlerimizi hem personel hem de araç olmak üzere kiralama yoluyla sürdürülmüştür. KHK sonrasında burada hizmet veren 161 personelimiz2018 yılında belediyemiz bünyesine dahil edilmiştir. Araçlar ise yine kanunların belirtmiş olduğu kapsamda ihale yapılarak kiralama yoluyla çalıştırmaya devam edilmiştir.”

 

“Geçtiğimiz Hafta Firma Uyarıldı”

 

Yüklenici firmanın bu konuda daha öncede uyarıldığını belirten Güleç; “2018 / 304344 İKN 17.07.2018 tarihli ‘Evsel Katı Atıkların Toplanması ve Nakli ile Cadde ve Sokakların Yıkanması, Süpürülmesi İçin Araç Kiralanması’ hizmet alımı işiyle ilgili olarak işin başladığı 18.07.2018 tarihinden bugüne kadar araçların ihale şartnamesine aykırı durumlarının tespit edilmesine müteakip yüklenici firmaya gerekli ihtarlarda bulunulmuştur.Hatta bu aykırılıklara nedeniyle sözleşmeye istinaden firmaya parasal cezalarda kesilerek hak edişinden düşülmüştür. En son 21.02.2019 tarihinde kendilerine yollanan ihtarnamede araçların eksikliklerinin yanı sıra icra borçları nedeniyle araçların trafikten men edilmeye başlandığı, sözleşmeye uyulmadığı takdirde sözleşmenin fesih edileceği kendilerine tebliğ edilmiştir” dedi.

 

“Firmanın Ticari Sorunları Nedeniyle Araç Bağlandı”

 

“Şartnameye aykırı hareketlerinden dolayı defalarca firma birçok kez uyarılmıştır” diyen Halit Güleç; “Hizmet aldığımız firma sadece bize değil bölgede AKP’li belediyelerde dahil olmak üzere birçok belediyeye bu hizmeti vermektedir. Biz aldığımız hizmette aksamalar yaşamaya başladığımızda firmayı uyardık. Aynı aksaklıklar devam edince bu kez kendisine yazılı ihtarda bulunduk.İhalesini fesih etmek için yasal sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Araçların bağlanması olayı firmanın kendi ticari işleriyle, ekonomisiyle ilgidir ve belediyemiz ile hiçbir ilgisi yoktur. Dolayısıyla bugün eline fotoğraflar alarak Yalova Belediyesi’nin aracıymış ve bu yüzden bağlanmış gibi gösterilmeye çalışılan hiçbir araç Yalova Belediyesi’ne ait değildir, Yalova Belediyesi’nin borcuna istinaden bağlanmamıştır.Yapılmak istenen halkımıza yönelik siyasi manevra ve algı operasyonudur. Ancak vatandaşlarda karşılığı yok” dedi.

 

“Yeraltı Konteynerlerinin Tamamı Boş Durumda”

 

Yeraltı konteynerlerindeki çöplerin alınması için ayrı bir aracın kullanıldığını belirten Halit Güleç; “Yalova Belediyesi olarak temizlik hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz. 5 günlük bir süreçte ekiplerimiz yeraltı konteyneri diye tabir ettiğimiz konteynerlerin boşaltılmasında sıkıntı yaşadılar. Bu konteynerlerin aracı özel bir donanıma sahip. Araçta yaşanan sıkıntı nedeniyle çöpler tam boşaltılamamıştır. Araçları kiraladığımız firmaya yapılan uyarılar neticesinde sıkıntının giderilmesini sağladık ve yeni araç geldi. Ekiplerimiz hemen çalışmalara başlayarak tüm yeraltı konteynerlerini boşalttılar” diye konuştu.

 

Yalova Belediyesi’nin Firmaya Borcu Yok

 

Yalova Belediyesi olarak firmaya borçlarının olmadığını belirten Güleç; “Firmanın borcunu Yalova Belediyesi’nin üzerine yıkarak Yalova Belediyesi’ni itibarsızlaştırmaya çalışmak gayretinde olanlar belediyenin nasıl yönetildiğinden bihaber olduklarını net bir şekilde gözler önüne sermişlerdir. Halka anlatacak projesi olmayanların seçeceği tek yol karalamaktır. AKP’de kendinden bekleneni yaparak her zaman olduğu gibi bu yolu seçmiştir. Bugün Yalova’yı yönetmeye talip olanlar aslı astarı olmayan bilgilerle halkı yanıltmaya bu yolla oy toplamaya çalışmaktadır. Ancak dün olduğu gibi bugünde halkımız bu oyuna gelmeyecek ve gereken cevabı yine sandıkta verecektir. Bu zaman kadar konuştukları her konuda baltayı taşa vurdukları gibi bu konuda da baltayı taşa vurdular. Acilen akıl hocalarını değiştirmelerini kendilerine tavsiye ediyorum. Çünkü her söyledikleri yalanda biraz daha batıyorlar” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.