ÇİFTLİKKÖY’DE BİTKİSEL ATIK YAĞ UYGULAMASI YAYILIYOR

Çiftlikköy Belediyesi ile Çevre Danışmanlık Firması arasında imzalanan Bitkisel Atık Sözleşmesi gereğince ilçenin 6 mahallesinde mahalle muhtarlarına atık yağ toplama konteynırları teslim edildi. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, proje ile atık yağların kanalizasyon altyapısına verdiği zararı minimum seviyeye indirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sıfır Atık Projesi kapsamında Kostem Çevre Danışmanlık Firması ile bitkisel atık yağ sözleşmesi imzaladıklarını dile getiren Başkan Silpagar, “Temiz Çevremiz Sağlıklı Yaşamımız için Atık Yağlarınızı Topluyoruz”  projesini hayata geçirdik. Çiftlikköy Belediyesi olarak projeye destek vererek farkındalık oluşturmayı ve vatandaşa kolaylık sağlamayı amaçlıyoruz. Konteynırlarda toplanacak olan atık yağlar belirli periyotlarla yetkililer tarafından alınacak. Ev ve iş yerlerinde biriken atıklar bu 6 nokta dışında Belediye binamızda getirilebilir. Yaşadığımız çevre dedemizden miras değil, torunlarımızın emanetidir. Bu emanete iyi bakalım, geleceğimizi lavabolara dökmeyelim” dedi.

HEM ÇEVREYE HEM DE EKONOMİYE KATKI


Atık yağların lavabolara dökülmesinin insan sağlığına dolaylı olarak olumsuz etkileri bulunduğunu belirten Silpagar, proje ile hem çevreye hem de ülke ekonomisine katkı sunulduğunu kaydetti. Silpagar, “Mutfakta kullanıldıktan sonra lavaboya dökülen atık yağ, kanalizasyondan geçip toprakla buluşunca doğaya verdiği tahribat çok daha büyük oluyor. Bunu ortadan kaldırmak adına ilçemiz sınırlarında atık yağ toplama alanları oluşturuyoruz. Amacımız; farkındalık oluşturmak ve vatandaşa kolaylık sağlamak” dedi. Atık yağ toplama konteynırları Sahil, M.Akif, Çiftlik, 500 Evler, Sultaniye ve Siteler Mahalle Muhtarlık Evleri’ne yerleştirildi.

bizi takip ederseniz seviniriz:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Visit Us
Instagram