DR. METİN ORAL “ALTINOVA’YI DÜNYA KENTİ YAPACAĞIZ”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve AK Partililer, seçim çalışmalarına sokak sokak devam ediyor. Akşam Çayı Buluşma Programı Cumhuriyet Mahallesi Altınova Belediyesi Kültür Merkezi önünde devam etti.

15 yıl önce Altınova’yı dünya kenti yapma hayaliyle yola çıktığını ifade eden Başkan Oral, “Önce hayalini kuracaksınız, sonra bu hayali gerçekleştireceksiniz. Biz onu yapıyoruz. 5 yıl sonra Altınova tüm değerleriyle dünya kenti olacaktır” dedi.

“MARKA OLACAK”

Altınova’nın dünya markası bir yer olması için çalıştıklarını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “2 müze projemiz dünya çapında olacak. Haziran 2019’da açılacak olan Hersek Lagünü Doğa Eğitim ve Engelli Uyumlu Kuş Gözlem Kulesi ile Engelli Uyumlu Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi Projelerimizin ise Türkiye’de örneği yok. Turizm alanındaki çalışmaların da tamamlanmasıyla Altınova, dünya çapında çok önemli bir değer ve marka olacaktır” dedi.

ALTINOVA SAĞLIK VE SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

Akşam Çayı Buluşması Programında 15 yıllık çalışmalar ve yeni projeler hakkında bilgi veren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova Sağlık ve Sosyal Yaşam Merkezi inşa edeceğiz. İtfaiyemizin önünde, benzinliğin yanındaki alana Altınova Belediye Binasına bir kardeş getiriyoruz. İçinde bayanlara hitap edecek spor merkezimizi buraya alıyoruz. Etüt merkezi, dijital arşiv merkezimiz, kafeterya burada olacak. Psikolojik danışmanlığın da yapılacağı kadınlarımıza burada hizmet eden bir alan oluşturuyoruz. Aynı zamanda da engelli ailelerimizin günübirlik engelli yakınlarını bırakabilecekleri bir günlükte olsa tatil yapabilecekleri veya işlerini görebilecekleri bir alan oluşturacağız.

İŞ GARANTİLİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Altınova Meslek Yüksekokulu arkadaşlar. Gençlerimiz, ailelerimiz 2018’in Aralık ayında Yalova Üniversitesi’ne bağlı Altınova Meslek Yüksekokulu kuruldu hayırlı uğurlu olsun. Birde bir güzelliği var Türkiye’de ki örneklerinden tek mezunlar direk iş garantili. Tersan Tersanesi, Yalova Üniversitesi, Biz protokol yaptık. Gençlerimiz iş garantili mezun olacaklar. Hizmet bu

HER EVE BİR BİSİKLET

Bisiklet yolları yapıyoruz. 15 km’lik bisiklet yolları yapıyoruz. Bu bisiklet yollarıyla beraber Altınova’da her eve de bir tane bisiklet vereceğiz bu beş yıllık süreçte. Trekking yolları yapacağız 5 tane belirledik 10’a çıkartacağız.

1500 KİŞİLİK BİR DÜĞÜN SALONU

Mevcut pazar yerimizin gecikme sebebi olan üzerinde düğün salonu, kafeterya, sinema salonu, toplantı salonu planladık. Onları yapıyoruz.1500 kişilik bir düğün salonu geliyor altı da otopark olacak.

KENT MÜZESİ

Kent müzemizi belediye binamızın altında hazırlıyoruz. Haziran yada Temmuz ayında bitecek. Sizlerin evlerinizde burada sergilenebilecek malzemeleriniz varsa onları da bekliyoruz. Hatıralarınızı orada gösterelim istiyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.