İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ ETKİNLİK ÇİFTLİKKÖY

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Çiftlikköy’de düzenlenen etkinliğe Özel Uğur Koleji ev sahipliği yaptı.

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Yalova Hava Meydan Komutanı Pilot Albay Zeki Koltukoğlu ve ilçe protokolünün katıldığı programda öğrencilerin hazırladığı gösteriler ilgiyle izlendi.

İstiklal Marşı oratoryosunun yanı sıra çeşitli müzik gösterilerinin de yapıldığı etkinliğin son bölümünde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Çiftlikköy’de düzenlenen okullar arası şiir, resim, kompozisyon ve slogan bulma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Aziz milletimizin bağımsızlık beyannamesi olan İstiklal Marşımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da işaret ettiği gibi milli ruhumuzu, birlik ve beraberliğimizden gelen gücümüzü bugüne taşıyan kurucu bir metindir. Bu vesile ile İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyor, Rabbimden bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmamasını temenni ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.