AKSA AKRİLİK, “İHRACATIN ŞAMPİYONLARI ÖDÜL TÖRENİ”NDE “TEKSTİL VE HAMMADDELERİ” KATEGORİSİNİN LİDER ŞİRKETİ OLDU

Akkök Holding şirketleri’nden Ak-Pa, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği “26. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde “Tekstil ve Hammaddeleri” kategorisinde Aksa Akrilik adına gerçekleştirdiği 334 milyon dolarlık ihracat rakamıyla “Sektör Şampiyonu” ödülünün sahibi oldu.

Törene katılan Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Mehmet Ali Berkman, ödülü, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’dan aldı.

Sektör birincisi olarak TİM İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde aldıkları ödülden gurur duyduklarını belirten Mehmet Ali Berkman, “5 kıtada 50’den fazla ülkede 300’ün üzerinde müşteriye ihracat yapan bir şirketiz. 2018 satışlarımızın yaklaşık %54’ünü iç piyasaya, %46’sını ise dış piyasaya yaptık. Geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz ihracat tutarı 334 milyon dolar seviyesinde. Her yıl daha iyisini yapmak için hiç durmadan çalışıyoruz. Başarılarımızı böyle bir ödülle taçlandırmak bizim için mutluluk verici” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.