KURU İĞNELEME YÖNTEMİ AĞRILARA MUCİZEVİ ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Özel Atakent Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şehrinaz KATIRCI, ağrı tedavisinde uygulanan “Kuru İğneleme” yönteminin uzman hekimler tarafından uygulandığında % 90-95 oranında başarı sağladığına vurgu yaparak bilgi verdi.

“ Kuru iğneleme uygulaması, akupunktur iğnesi gibi ince iğneler kullanılarak, kas romatizması, bel ve boyun fıtığı, sırt ağrıları gibi kas spazmı ağrılarına uygulanan bir yöntemdir. Kuru iğneleme metodu çeşitli uzunluktaki çok ince olan iğnelerin kaslardaki spazmın oluşturduğu tetik noktalara batırılarak ile spazmın çözülmesi esasına dayanır. Belirli aralıklarla yapılan çevirme yöntemi ile spazm olan tetik noktanın hızlıca çözülmesi sağlanır. Uygulamanın amacı, kollajen lifler aracılığı ile sertleşmiş olan kasların içinde bulunan tetik noktaların gevşemesidir.

Yan etkisi olmayan, tedavi edici ve zararsız bir metod olan kuru iğneleme, etkisini ilk seansta gösterir. Tedavinin süresi, yani seans sayısı, problemin bulunduğu bölgenin genişliğine, problemin ne kadar eski olduğuna, hastanın yaşına, başka rahatsızlıkların eşlik edip etmediğine göre değişiklik gösterir. Bazen tek bir seans yeterlidir. En sık 3-5 seans olarak planlanır. Nadir durumlarda 8-10 seansı bulabilir. Bu yöntem bel ve boyun fıtığı ve ağrılarında, siyatik ağrı, ankilozan spondilit, fibromiyalji sendromu, karpal tünel sendromu,  diz kireçlenmesi, menisküs patolojileri, kalça kireçlenmesi, kireçlenme, omuz patolojileri ve tüm kas ağrılarında uygulanabilir.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.