YALOVA 2. KİTAP GÜNLERİ 1 AY BOYUNCA TÜM KİTAPSEVERLERLE

Yalova, ikinci defa ‘Yalova Kitap Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Yalova 2. Kitap Günleri’nde Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yazarlar Emre Kongar ve Yunus Arıkan’ın da katılımıyla açılışı gerçekleştirdi.

Yalova Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ‘Yalova Kitap Günleri’nin bu yıl ikincisi düzenleniyor.15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaaçılışın yapıldığı ‘Yalova 2. Kitap Günleri’, 1 ay boyunca tüm kitapseverlere hizmet verecek. 24 Ağustos’akadar açık kalacak stantlarda 36 yayınevi yer alıyor. İlerleyen günlerde de yazarlar da organizasyona katılarak sevenleri için kitaplarını imzalayacak. 5000 kitabın yer aldığıstantlar, öğlen 14.00’den gece 24.00’e kadar gezilebiliyor.

Yazarlar İmza Gününde Yalovalılarla Buluşacak

Açılışın yapıldığı gün Emre Kongar ve Yunus Arıkan konuk yazarlar olarak Yalova Kitap Günleri’nde kitapseverlerle buluştu. Takip eden günlerde ise;

  • 27 Temmuz saat 16:00’da Yeşim Akıncı
  • 27 ve 28 Temmuz saat 16:00’da Ayla Koca
  • 28 Temmuz saat 16:00’da Dilara Keskin, Emre Gül, Koray Yersüren
  • 4 Ağustos saat 16:00’da Murat Tavlı, Oğuz Saygın
  • 10 Ağustos saat 16:00’da İnci Aral
  • 17 Ağustos saat 16:00’da Tuncel Altunköprü
  • 17 ve 18 Ağustos saat 16:00’da Sümeyye Akarçay, Yalovalılarla bir araya gelecek.

Başkan Salman, “Önümüzdeki yıllarda da devamı gelecek”

Açılışta konuşan Başkan Vefa Salman; “Yalova Kitap Günleri’nin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Açılışı da çok anlamlı bir günde gerçekleştiriyoruz. Bir anlamda Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu olan Lozan Barış Antlaşması’nın yıl dönümü diğer taraftan da basında sansürün kaldırılması, gazeteciler ve basın bayramı. Bugüne denk gelmesinden dolayı da ben hem belediye başkanı sıfatımla hem de eski gazeteci sıfatımla çok mutlu oldum. Bütün Yalova’ya kitap günlerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda da devamını getireceğimizin müjdesini vermekten de büyük keyif alıyorum. Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.