TÜGVA’LI ÖĞRENCİLER MALEZYA DİL OKULU’NDA

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen Malezya Dil Okulu’na Yalova’dan da öğrenciler katıldı. Öğrenciler dil öğrenmenin yanı sıra Asya kültürünü de yakından görme fırsatı yakaladılar.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen Malezya Dil Okulu, 81 ilden 90 gencin katılımıyla gerçekleştirildi. Malezya’daki Dil Okuluna Yalova’dan da öğrenciler iştirak etti. Gençler 1 aylık program kapsamında dil öğrenmenin yanı sıra Asya kültürünü de yakında takip etme fırsatı yakaladılar. University Sultan Zainal Abidin’de dil etabını tamamlayan öğrenciler başkent Kuala Lumpur’a doğru yola çıktı. Öncelikle University Sains İslam Malaysia (USIM) ziyareti gerçekleştirildi. Üniversitenin Tıp ve Diş Fakültelerini ziyaret eden gençler, okulla alakalı gerekli bilgiler edindiler. Yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil eden kuruluşlardan biri olan Yunus Emre Enstitüsü’nde öğrenciler kahvaltı programına katıldı. Enstitü’nün Malezya’daki okullarda yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi sahibi oldular. International Islamic University Malaysia (IIUM)’ya düzenlenen ziyarette okulun içindeki fakülteler, kütüphane ve sanat galerileri gezildi. Okuldaki programdan sonra Masjid Negara ziyaretinde de bulunuldu. Kuala Lumpur’daki Türk Büyükelçiliği’ni de gezen öğrenciler Maslahatgüzarı Mert Bey’e program hakkında bilgiler verdiler.

Hem eğlendiler hem öğrendiler.

Program ile ilgili konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Malezya Dil Okulu’nda verilen eğitimlerin en önemli özelliği, bu eğitimlerin aktivitelerle gerçekleşiyor olması. Farklı kültürlerden gençlerle tanışan ve Malezya’nın yemek kültürünü tanıma fırsatı yakalayan öğrencilerimiz birçok ziyaret yaptılar. Bölgenin doğal güzellikleri arasında olan Tasik Kenyir’de hem Asya Kıtası’na özgü hayvanlarla hem de şelalede güzel ve eğlenceli vakit geçirme şansını yakaladılar” dedi.

bizi takip ederseniz seviniriz:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Visit Us
Instagram