GİRNE CADDESİ DÜZENLENECEK TÖRENLE CUMARTESİ GÜNÜ AÇILIYOR

Yalova Belediyesi tarafından yenilenen Girne Caddesi ile K.K.T.C. kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın büstü, düzenlenen törenle açılacak. 19 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’de yapılacak açılışa K.K.T.C. 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılacak.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın verdiği talimat neticesinde Yalova Belediyesi tarafından İsmetpaşa Mahallesi’nde ki Girne Caddesi yeniden düzenlendi. Caddenin tretuvarları yenilenerek sıcak asfalt çalışması yapıldı. Çevre ve peyzaj çalışmalarının da tamamlandığı cadde üzerinde ki yeşil alanaKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın büstü yapıldı.

‘Kıbrıs’ konulu konferans düzenlenecek

Yalova’nın KKTC’de ki kardeş şehri olan Girne’nin isminin yer aldığı Girne Caddesi’nin açılışı sonrasında Yalova Belediyesi’nin destekleriyle Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği tarafından “Kıbrıs” konulukonferans düzenlenecek. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda saat 14.00’de başlayacak konferansa K.K.T.C. 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.