POLİS BAŞMÜFETTİŞ 1.İNCİ SINIF EMNİYET MÜDÜRÜ RIZA TATLISUMAK’A VEDA ETTİLER

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ve ilçelerinde hizmetlerde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında görevli iken vazife başında iken kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Polis Başmüfettiş 1.inci Sınıf Emniyet Müdürü Rıza Tatlısumak, için Yalova Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Törene merhum Rıza Tatlısumak ‘ın ailesi, akrabaları, Yalova Valisi Muammer Erol, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şengün, Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanı Suat Çelik, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, CHP İl Başkanı Nur Koçak ile il protokolü ile çok sayıda Emniyet personeli ve sevenleri katıldı.

Yalova Emniyet Müdürü Hakan Fındık ile Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire başkanı Suat Çelik, merhum Rıza Tatlısumak ile ilgili konuşmada bulundular.

Yalova İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık, “35 yıllık dostum, kardeşimin cenaze merasimi için buradayız. Rıza tam manası ile bir adamdı. İyi bir insanda olan tüm vasıfları üzerinde toplamış; vatanı, milleti ve bayrağı için her şeyi göze almış tam bir polisti. Tüm polis teşkilatımıza örnekti. Benim de örnek aldığım bir insandı. Kendisini çok zamansız kaybettik. Öncelikle ailesi ve tüm polis teşkilatımızın başı sağ olsun” dedi.

Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanı Suat Çelik ise, “Bugün ailesi, sevenleri ve teşkilatımız olarak dün kaybettiğimiz kardeşimizi son yolculuğuna uğurluyoruz. Biliyoruz ki; her nefis ölümü tadacaktır. Rıza kardeşimiz çok iyi bir insandı. Biz de buradan kardeşimizin iyiliğine hüsn-ü şehadet ediyor ve ailesi, sevenleri ve teşkilatımıza başsağlığı diliyoruz. Mekânın cennet olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

Duaların okunup, helallik alınmasının ardından Tatlısumak’ın cenazesi görev arkadaşlarının omuzlarında Yalova Merkez Camii’ne götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından Rıza Tatlısumak’ın cenazesi, Yalova Şehir Mezarlığı’na götürülerek, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.