ADALET BİRLİK PARTİSİ YALOVA İL BAŞKANI MURAT KALAYCI ESNAF CİDDİ SIKINTILAR YAŞIYOR

Yalova adalet birlik partisi il başkanı Murat Kalaycı esnaf büyük sıkıntılar yaşıyor Bilindiği üzere, özellikle ilimizde küçük esnafın kış sezonunda işleri azaldığından dolayı ciddi sıkıntılar yaşanıyor. 

İş yerleri kapanacak hale geliyor. esnafa destek olmanın faydaları hakkında bir farkındalık oluşturmanın gerektiğini düşünerek, Yalova’nın esnaf’ından alışveriş yapmanın faydaları konulu bir açıklama gerçekleştirdi. 

KÜÇÜK ESNAFIN DİRENME GÜÇÜ YOK

Kalaycı’nın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Yerel ekonomilerdeki en büyük sorunlardan birisi büyük işletmelerin küçük esnaf karşısında yüksek rekabet gücü ve yerel küçük esnafın buna karşı direnme gücünün bulunmamasıdır. 

Küçük esnafın bu konuda desteklenmesi ve ayakta kalması için yerel halkın daha fazla küçük esnaftan alışveriş yapmasının sağlanması gerekmektedir. 

Küçük esnaftan alışveriş yapmanın ekonomiye katkıları olacağı gibi alışveriş yapılana ve yapana da pek çok faydası olacaktır.

Ancak birçok durumda nereden alışveriş yaptığınız en önemli faktördür. Küçük esnaftan alışveriş yapmak, çevresel sürdürülebilirlik hem de ekonomik sürdürülebilirlik için önemlidir.

Yerel esnaftan alışveriş yaparak aynı zamanda kendi toplumumuzun ekonomi, sağlık ve başarı kazanmasını desteklemiş oluruz ifadelerinde bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.