BARAJ ALARM VERİYOR

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nusret Karaalioğlu ortak bir açıklama yayınlayarak su kullanımı konusunda vatandaşların daha dikkatli olmalarını belirttiler.

Hava koşullarının mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkta seyretmesi ve yağışların olmaması nedeniyle su sıkıntı yaşanmaması adına vatandaşları tasarruflu olmaya davet eden Başkan Salman ve Karaalioğlu aksi takdirde su kısıntısı yapılmak zorunda kalınabileceğinin altını çizdiler.

2014 yılında yaşanan sıkıntıların hatırlatıldığı açıklamada şu sözlere yer verildi; “2014 yılında benzer bir tablo ile karşı karşıya kalmış ilave kuyular açarak ve ne yazık ki su kesintileri yapılarak sorun aşılmaya çalışılmıştı. Hava şartları mevsim normallerine göre gitmiyor. Yağış rejiminin değişmesi nedeniyle barajdaki su seviyesi her geçen gün düşmektedir. Bugün itibariyle barajımızdaki su seviyesi % 29’da. Bu da yaklaşık 2 aylık suyumuz var anlamına geliyor. O nedenle vatandaşlarımızın dikkatli olması ve gereksiz su kullanımı yapmamasını önemle rica ediyoruz. Aksi takdirde daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.