CHP YALOVA MİLLETVEKİLİ ÖZCAN ÖZEL’İN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 81.YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu, Başöğretmenimiz, büyük komutan, büyük devlet adamı, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında  bir kere daha özlemle, şükran ve minnet duygularıyla anıyoruz.

Ülkemizin içeride ve dışarıda yaşamak durumunda kaldığı olaylar, Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerinin, devrimlerinin ne kadar sağlam temellere dayandığını her defasında kanıtlamaktadır. “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünün ne kadar önemli olduğu bugün yaşadıklarımızdan sonra daha iyi anlaşılmıştır.

Kendi içinde kamplaşan, dünyada yalnızlaşan Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılar, krizler Atatürk’ün gösterdiği hedeflerden sapmanın sonucudur.

Erişmeye çalıştığımız demokrasiye, çağdaş dünyanın parçası olma hedefine ancak onun açtığı yoldan gidebileceğimizi yaşadıklarımız bize göstermiştir.

Atatürk’ün üstün nitelikleri ve önder kişiliği Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kuruluşu UNESCO tarafından da kabul ve ilan edilmişti.UNESCO  Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. Doğum Yıldönümü nedeniyle 1981 yılının bütün dünyada, “Atatürk Yılı” olarak kutlanmasını kararlaştırmıştı.

UNESCO Genel Kurulunun 27 Kasım 1978 tarihinde oybirliğiyle aldığı kararın gerekçesi “Atatürk kimdir; Atatürk uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir inkılapçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayırımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu.” şeklindedir.Dünyada ilk ve tek olan bu uygulama Mustafa Kemal Atatürk’ün ve eserlerinin büyüklüğünü ortaya koymaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk, milletimiz için yaptıkları, bize emanet ettiği eserleri ile milletimizin kalbinde ilelebet yaşayacak, eserleri, devrimleri ve fikirleri ile yaktığı meşale, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Aramızdan ayrılışından 81 yıl sonra hala bize, milletimize bir kutup yıldızı gibi yol göstermeye devam eden Mustafa Kemal Atatürk’ü O’nun yolundan gidenler, O’nun ışığını gelecek kuşaklara taşımaya çalışanlar olarak bir kez daha saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.