ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUDULAR

Dünya Çocuk Kitapları Haftası Okuma Günü kapsamında Altınova İlçe Halk Kütüphanesinde yapılan programda öğrenciler, ilçe protokolü ve öğretmenler birlikte kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

Altınova Belediyesi 7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova Projesi kapsamında, Altınova İlçe Halk Kütüphanesinde yapılan programda Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar ve öğretenler öğrencilerle birlikte kitap okuma etkinliği yaptı.

“BAKIŞ AÇIMIZ DEĞİŞİR”

Kitap okumanın önemine değinen Altınova kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Kitap okumak, insanların olayları kavrama becerimizi ve konuşma yeteneğimizi geliştirir. Bakış açımız değişir, genel kültür seviyemiz yükselir. Günümüzde de olduğu gibi okuyan, öğrenen ve her yönden kendini geliştiren toplumlar birçok alanda başarı göstermişlerdir. Kitap okumak, insanın hayal gücünü de geliştirir ve kitap içerisindeki olayların içinde kendinden bir parça bulmasına katkı sağlar. Benliğini oluşturmaya çalışan çocukların işlerini kolaylaştırır kitaplar. Dünyamızı güzel bir hale getirebilmenin tek yolu; ilim ve bilim yolunda ilerlemek, cehaleti yok etmektir. Bunun tek yolu ise çocuklarımıza bu fikri, bilinci, alışkanlığı kazandırmaktır. Bu hafta çocuklarımızın, kendimizin hatta dünyamızı güzelleştirecek çok güzel amaçları olan bir haftadır” dedi.

“ÇOCUKLAR KÜTÜPHANELERİ KULLANMALI”

Altınova’ya Yalova’nın en modern ve zengin kütüphanesinin kazandırıldığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Geleceğimizin güvencesi olan çocuklara kitabı sevdirmek, okuma alışkanlıkları kazandırmak, anne-baba ve öğretmenlere çocuklar için kitap seçme imkanı sağlamak için Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlanıyor. Haftanın amacı çocukların kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesine öncülük etmek, çocukları kütüphaneye kullanmaya teşvik etmek, çocuklara kütüphane konusunda algı ve farkındalık kazandırmak, çocuk ebeveyn kütüphane ilişkisi kurmak ve çocuklara kütüphaneye bilgi kaynaklarını tanıtmaktır” diye konuştu.

“OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRIYORUZ”

Öğrencilerin okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla okullarda da çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, “Okumada amaç; bilgi kazanmak, zevk almak, hayatı tanımaktır. Çocuk bu amaçla yazılan kitapları tanımalı, bulmalı, okumalı ki, amacına ulaşsın. Küçük yaşta başlayan okuma zevki, büyüdükçe kökleşir ve gelişir. Biz de bu yönde çalışmalar yapmaktayız” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.