TÜGVA’DA MEVLİDİ NEBİ GECESİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda, Mevlidi Nebi konulu konferans gerçekleştirildi.

Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Yurdu’nda bir konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Altınova İlçe Müftüsü Recep Eren katıldı. Müftü Eren, gençlere Peygamberimizin örnek hayatını anlattı.

O herkese örnekti..

Müftü Eren, Hz. Peygamberle ilgili şu sözleri söyledi: “Allah Resulü; karnına taş üstüne taş bağlayacak zor günler geçirse de, kanaat ve istiğnasını hiç bozmamış, buna mukabil, eline bol nimetler geçtiğinde derhâl fukaraya, talebelere ve kalbini İslam’a ısındırmak istediklerine dağıtmıştı. Din liderliği ile örnektir. Devlet reisi olarak örnektir. İlahi muhabbet bağına girenlere örnektir. Rabbin nimetlerine gark olduğu zamanlar, şükür ve tevazu hâli ile örnektir. Zor zaman ve mekanlardaki sabır ve teslimiyeti ile örnektir. Ganimet karşısında cömertliği ve istiğnası ile örnektir. Ailelerine şefkati ile örnektir. Zayıflara, kimsesizlere, kölelere merhameti ile örnektir.”

Konferansın ardından Müftü Eren, gençlerin sorularını yanıtladı. İlahiler eşliğinde devam eden program, tatlı ikramıyla son buldu.

Bunları da sevebilirsiniz

TÜGVA’DA MEVLİDİ NEBİ GECESİ” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.