MUĞLİM BAĞATAR YALOVA BELEDİYESİ BİNASININ TAŞINMASI HATADIR

Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim BAĞATAR konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada;

“Bir süredir Yalova Belediyesi hizmet binasının taşınması konusu gündemdedir. Belediye tarafından yapılan açıklamaları talip etmekteyiz. Yalova Üniversitesi MYO olarak kullanılmakta olan binanın Yalova Üniversitesine tahsisinin iptal edilip belediye hizmet binasına dönüştürülmesi konusunda Ak Parti olarak tavrımız, tarafların uzlaşı içinde bu probleme çözüm bulması yönündedir. Şehrimizin önemli kurumlarından biri olan Yalova Üniversitesi ve öğrencilerinin dönem ortasında mağdur edilerek okullarından çıkartılması kabul edilemez. Diğer taraftan belediye binasında çalışan hemşerilerimizin can güvenliğinin sağlanması maksadı ile konuya Yalova Belediyesi Yönetimi tarafından çözüm bulunması gerekmektedir. Bu durumda yapılabilecek en doğru şey taraflarca istişare edilerek uygun planlama ile çözüm yolları üretilmesi gerekmektedir.”

“Konunun en az problemle çözülebilmesi için öncelikli olarak Yalova Belediyesinin muhtelif alternatifleri değerlendirerek bir çıkar yol bulması eğer bir alternatif üretilemiyor ise Yalova Üniversitesi ile anlaşmak suretiyle çözüm üretilmesi gerekmektedir.”

“3000 civarında öğrencisi bulunan MYO’nun ilimiz ve Yalova Üniversitesi için önemi büyüktür. Buradaki öğrenciler bizlerin misafiridir, onların eğitim kalitesi için gerekli ortamlar mutlaka eksiksiz sağlanmalıdır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.