SGK KAYITLI İSTİHDAMI TEŞVİK İÇİN BİLGİLENDİRİYOR

Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü vatandaşların kayıtlı istihdama teşvik edilmesi amacıyla denetimlerin yanı sıra bilgilendirme ve rehberlik çalışmalarını sürdürüyor.

Son olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde hazırlanan ve sosyal yardım alanlara yönelik bilgilendirici broşürlerin / afişlerin ilgili birimlere dağıtımı gerçekleştirildi.

Bu amaçla; Yalova Süs Bitkileri Üreticileri Derneği, Yalova Garden Tarım A.Ş. ve Cemre Tersanesi ziyaret edildi. Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri ile görüşüldü. Sigortalı çalışmanın sosyal yardım almaya engel olmadığı, önemli olanın hanede yaşayanların kişi başına gelirinin asgari ücretin 1/3 ünü geçip geçmediği olduğu anlatıldı. Sosyal Yardım alanların çalıştırılması durumunda da işverenlerimize yönelik teşvik uygulamalarından yararlanılabileceği bilgisi verildi.

İşverenlerimize ve sigortalılarımıza yönelik sigorta prim teşviklerinin devam ettiğini özellikle istihdam artışı yaratan işverenlerimize yüksek miktarda teşvik sağlandığı anlatıldı.

Ziyaretleri İl Müdür Yardımcısı Sami Tuşik, Miraç Keskin Merkez Müdürü Tuncay Metin ve Şef Erkan Şen gerçekleştirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.