İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ TOSUN, 2019-2020 ÖĞRETİM YILI MESAJI

2019 / 2020 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Döneminin sona erdiği bugün Yalova’da, 199 okul, 3 bin 142 öğretmenin rehberliğinde eğitim gören 46 bin 219 öğrencimiz karnelerini alacak ve hak ettikleri yarıyıl tatiline girecekler.

Dönemin tamamlanmasıyla yarıyıl tatiline giren ve karne alma sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

Yalova Millî Eğitim Camiası olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın sadece akademik anlamda değil; kültür, sanat ve sporda en iyi şekilde eğitim almalarını; yerli ve milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerinegayret ediyoruz. Eğitim öğretimde bir bütünün ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize şunları ifade etmek istiyorum:

Eğitim, ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma noktasında değişim ve dönüşümün lokomotifi konumundadır. Bu yüzden eğitim camiamızın her bir ferdi omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır.  Sorumluluklarımızın bilinci ile eğitim öğretim yılı boyunca eğitimde 2023 hedeflerimize ulaşmak için azimle çalıştık, çalışacağız.

“Saygıdeğer Meslektaşlarım,  Değerli Öğretmenlerimiz”

Büyük bir gayret göstererek nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum.

Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yetişmesinde ve başarısında en büyük pay ve başarı size aittir. Öğrencilerimiz 2023 vizyonuna siz öğretmenlerimizin sayesinde ulaşacaktır. Sizler geleceğin gönüllü mimarları, toplumumuzun öncüsüsünüz.

Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyor, sorumluluk bilinciyle, büyük bir özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum.

“Eğitim ve Öğretimin Üçayağından Biri Olan, Velilerimiz ”

Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturuyorsunuz. Çocuklarınıza göstereceğiniz yakın ilgi, destek ve güvenin, ardından başarıyı getirdiğini göreceksiniz. Öğrencilerin karnelerini değerlendirirken sorumlulukları unutmamalarını, karnenin karakteri yansıtmadığını unutmayınız.

Yarıyıl tatilinde, onlarla mümkün olduğu kadar birlikte vakit geçirmenizi, kültürümüzün gereklerine uygun birçok aktivitede bulunmanızı istirham ediyorum. Bu tatilin, öğrencilerimiz açısından tablet ve televizyon başında geçirilen zamanlarla değil, akraba, komşu, eş-dost ziyaretleriyle; ecdadın izinde yapılan tarih ve kültür gezileriyle anılmasını diliyorum.Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

“KıymetliÖğrencilerimiz”

Tatil sürecinde elbette dinleneceksiniz; ancak tatil bile olsa, size tanınmış bu vakitleri çok verimli bir şekilde değerlendirmeli, kültürümüze ve inanç değerlerimize uygun nice güzel anıyı biriktirmelisiniz.

Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Tarihimizi iyi öğrenin. Sizler geleceğe emin adımlarla yürürken, tarih yapan bir ecdadın torunları olduğunuzu unutmayın.

İnanıyorum ki sizler, millî ve manevi değerlerine bağlı, milletine ve devletine sahip çıkan, vatan, millet, bayrak sevdalısı gençler olarak yetişeceksiniz. Mukaddesatımızı ve bizi biz yapan değerlerimizi sizler koruyacak, teknoloji üreterek ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız.

“Başarılarınız, Milletimizin, Ailelerinizin ve Öğretmenlerinizin Gurur ve Mutluluk Vesilesi”

Sevgili öğrencilerim, ders alınmış başarısızlık, başarı demektir. Karnelerinizden gerekli çıkarımları yaparak düzenli bir çalışmayla başarıyı yakalayacağınıza inanıyorum. Bu tatil döneminde sizden beklentim; iyi dinlenmeniz, ailenizle vakit geçirmeniz, tatili kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmeniz, ikinci döneme enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızdır.

Birlikte büyük başarılara imza attığımız Yalovamız’ın eğitimde yükselen çıtasına verdikleri samimi destekten dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum.

“Sözün Sonu İşin Başı”  diyerek 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda,  geleceğin mutlu bireylerini yetiştirme hedefiyle çıktığımız bu yolda, sizlere ihtiyacımızın olduğunu belirtiyor, tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.