ÖRNEK ESNAF DİZELERLE ANLATILDI

Yalova’da Terzilik mesleği ile iştigal eden Ekrem Şentürk, mesleğini icra ederken bir yandan da örnek kişiliği ile gönüllere hitap ediyor.

40 yılı aşkın bir süredir, Yalova Merkez Süleymanbey Mahallesi Ali Birinci Pasajı’nda ki terzihanesinde Yalovalılara hizmet veren Şentürk, mütevazikişiliği ile kendisini tanıyan, yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmayı başarmış bir Zanaatkâr.

Pasajda bulunan kendisine ait iş yerinde, Oğlu Furkan Şahin ile birlikte mesleğini sürdüren Şentürk’ü yakından tanıyanlardan biri de; Eğitimci, Antrenör ve Şair Mustafa Karamercimek.Şair Karamercimek ile Terzi Şentürk’ün Dostluğu da çok eski yıllardan geliyor.

Geçen yıllar içerisinde Terzi Şentürk’ü çok yakından gözlemleme fırsatına sahip olan, dostuna olan hayranlığını ve duygularını dizelere nakş eden Karamercimek; Yazdığı şiiri de kendi elleri ile yaptığı bir çerçeveye yerleştirerek Şentürk’e takdim etti.

Şiir içerisindeki dizelerde şahsına hitaben yazılan ve methiyelerle dolu ifadeler nedeniyle şaşkınlık geçiren Şentürk, Karamercimek’e; “lütufta bulunmuşsunuz, çok teşekkür ederim, elinize ve yüreğinize sağlık, eserinizi dükkânımızın en güzel köşesinde muhafaza edeceğiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.