BARAJIMIZ AĞZINA KADAR DOLU

Yalova’nın tek su kaynağı Gökçe Barajı’nda doluluk oranı sevindirici seviyede. Korana Virüsü nedeniyle temizliğin ne derece önemli olduğunu yetkililer söylüyor. Barajımızda su seviyesinin yüzde 93 seviyelerine yükselmesi vatandaşı da rahatlattı.

Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nusret Karaalioğlu ve TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan verdikleri ortak mesajda “Korana virüsü salgını dolayısıyla temizlik yönünden suyun önemi bir kez daha ortaya çıktı.  En iyi çözümün elleri sabunla yıkamak olduğu bilim adamlarınca ısrarla söyleniyor. Barajımız dolu, suyla temizlik yönünden bir sıkıntı yok. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. Ancak araba yıkama, halı yıkama gibi gereksiz kullanımlarında olmaması gerekir. Yollar yıkanırken dereden çekilen sular kullanılabilir” dediler.

TAKVİYELERİMİZ VAR

Kurak bir mevsim yaşamamız halinde alternatiflerin olduğunu da söyleyen Karaalioğlu ve Tezcan Kurtköy Deresi’nden takviye alabileceğimiz sistemimiz hazır bekliyor. Ayrıca Ortaburun Gölet’i ile de Çınarcık tarafına su verebiliriz. Ancak bizi rahatlatacak çözümün Gökçe Barajı’nın yukarısına planlanan Çağlayan Barajı’nın bir an önce yapılması olduğuna dikkat çektiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.