DYSON 10 GÜNDE SOLUNUM CİHAZI TASARLADI VE 10.000 SİPARİŞ ALDI

Elektrikli süpürgeleriyle ünlü Dyson, 10 gün içerisinde koronavirüs hastalarının spesifik gereksinimlerini karşılayabilecek yeni bir solunum cihazı tasarladı.

İngiliz elektrikli ev aletleri üreticisi Dyson, sadece 10 gün içinde, koronavirüs (Covid-19) hastalarını tedavi etmek için tasarlanmış CoVent adlı bir solunum cihazı tasarladı.

CNN International’ın haberine göre Dyson, solunum cihazını mevcut dijital teknolojilerini temel alarak geliştirdi. CoVent, koronavirüs hastalarının “spesifik gereksinimlerini” karşılayabilecek kapasitede.

Dyson hali hazırda İngiliz hükümetinden 10.000 adet sipariş almış durumda. Zira solunum cihazları şu anda dünya genelinde en fazla ihtiyaç duyulan tıbbi ekipmanların başında geliyor.

Pille çalışabiliyor

Taşınabilir yapıda olan CoVent gerektiğinde pille çalışabiliyor. Bu avantajları sayesinde geçici saha hastanelerinde ve hasta nakillerinde kullanılabilecek. Solunum cihazının Nisan ayı başlarında hastanelere ulaşması bekleniyor.

Ayrıca, 10 milyar dolar kişisel serveti bulunan şirket kurucusu James Dyson, uluslararası sağlık kuruluşlarına 5.000 solunum cihazı bağışlama sözü verdi.

kaynak: https://edition.cnn.com/2020/03/26/tech/dyson-ventilators-coronavirus/index.html

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: