TÜGVA FSM YARIŞMASININ İL FİNALİ YAPILDI

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği’nin düzenlemiş olduğu Fatih Sultan Mehmet Han bilgi yarışmasının il final sınavı gerçekleştirildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği Lise Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Fatih Sultan Mehmet Han bilgi yarışmasının il final sınavı, Öğretmene Yusuf Ziya İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Bilgi yarışmasına; 500 öğrenci başvuru yaptı. Yarışma kapsamında öğrenciler, Erhan Afyoncu’nun ‘Bir Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed’ kitabını okuyarak, soruları yanıtladılar. Yarışmada dereceye giren öğrencilere; birincilik ödülü: dizüstü bilgisayar, ikincilik ödülü: tablet, üçüncülük ödülü: bisiklet olarak belirlendi.

Başarılar diledi..

İl finali sınavı ile ilgili konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Bizler ilk ayeti ‘Oku’ emri ile başlayan bir ümmetin gençliği, Türkiye’nin gençliği olarak okuma alışkanlığına dikkat çekmek üzere böyle bir yarışma tertip ettik. Kitap bazen bugüne, bazen geçmişe, bazen bir yabancıya bazen de kendimize ışık tutmaktır. Kitap bu bakımdan birçok âleme uzanan fiziki boyutuyla da küçük bir nesnedir. Liseli gençlerimizde kitaplarını okudular ve il finalinde yarıştılar. Tüm öğrencilerimize teşekkür eder, eğitim hayatında başarılar dilerim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.