ALİ TOSUN’DAN “ÖĞRETMENİN YANINDA” PROJESİ AÇIKLAMASI

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun yaptığı yazılı açıklamada; “Çok Değerli Öğrencilerimiz, Öğretmenlerimiz, Okul Yöneticilerimiz ve Kıymetli Velilerimiz,

Dünyamızın küresel bir salgın olan Koronavirüs ile mücadele ettiği bugünlerde, bizlerde her türlü koruma tedbirlerini her zaman olduğundan daha sıkıbir şekilde üst seviyede tedbirler alarak, birlik beraberlik içerisinde bu zor günleri aşacağımızı ümit ediyor, devletimizin ve uzmanlarımızın ön gördüğü tedbirleri alıp, uygulayacağınızı öngörüyorum.

Çok Değerleri Paydaşlarımız, Koronavirüs Salgını nedeniyle Sayın Bakanımız tarafından yapılan açıklamayla uzaktan eğitim 30 Nisan’a kadar devam edecek. Öğrencilerimiz okuldan uzak kalmanın hüznünü yaşıyorlar. Okulun ve öğretmenin önemi, öğrencilerimizin okuldan almış oldukları eğitim ve öğretimin niteliği ve verimliliği bir kez daha görülmüştür.

“Öğretmenin Yanında” Projesi ile uzaktan eğitim sürecinde tüm paydaşlarımızla çocuklarımızın yanındayız”

ÇARESİZ değil ÇAREBİZİZ diyerek gönüllü öğretmenlerimiz ile online sınıflar oluşturuyor öğrencileriyle buluşuyor. Olağanüstü günler yaşadığımız bugünlerde önce sağlık, önce insan ve önce hayat anlayışından ayrılmadan eğitim ve öğretim sürecinin devamı ve bu süreçte öğretmenlerimizin, öğretmenlerimizin okul yöneticilerimizin ve öğrencilerimizin eğitim ve öğretim gündemlerini görüşmelerini sağlamak, eğitim ve öğretime devam eden öğrencilerimizin psikososyal ve akademik durumlarını izleyip değerlendirmede bulunmak amacıyla Yalova Millî Eğitim Müdürlüğü olarak “Öğretmenin Yanında” adlı projeyi başlattık.

“Her Ev Sınıf Oluyor, Umutlarımız Yeşeriyor”

Bu proje ile farklı gelişim dönemlerindeki öğrencilerin öğretmenleri tarafından aranması yoluyla, süreçteki duygu durumları, öğrenme imkanlarına katılıp katılamadıkları, psikososyal ve akademik destek ihtiyaçları, evde zamanlarını nasıl planlayacakları, aile içi iletişim gibi durumlarının takibi ve desteklenmesi amaçlanmaktadır.

“Öğrencilerin yaşadığı kaygı, korku gibi etkiler gözlemlenecek, takip edilecek, destek için gerekli önlemler alınacak”

Projemizde ailenin ihtiyaçları, çocukların yaşadığı kaygı gibi durumlarının çocukların üzerindeki etkileri gözlemlenecek, takip edilecek, destek için gerekli önlemler alınacak.

Projemizin detayları İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimize ulaştırılmıştır. Her zaman ve her projede olduğu gibi bu projemizde de bizleri yalnız bırakmayan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, sağlıklı ve başarılı günler diliyorum.” dedi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.