ARA DÖNEM TOPLANTISI VİDEO KONFERANSLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığının örgün eğitim-öğretime 30 Nisan’a kadar ara verileceğini duyurmasıı üzerine Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, idari kadrosu ve öğretmenleri ara dönem toplantısını video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, idari kadrosu ve öğretmenlerinin hazır bulunduğu video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen ara dönem toplantısının gündem maddeleri arasından Meslek liselerinin Covid19 salgını ile mücadele nezdinde verdikleri destek ve yine Covid-19 tedbirleri kapsamında okullarda uzaktan eğitime geçilmesi ile Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu “Öğretmenim Yanımda” projesi geniş yer buldu.

“Öğretmenim Yanımda Projesi” kapsamında okulumuz öğretmenleri, öğrencileri bir nebze olsun okul ortamında gibi hissettirmek, onlar ile paylaşımlarını arttırmak için internet üzerinden canlı dersler yapmaya karar vermiştir.

Alınan kararla ilgili toplantıda konuşan Okul Müdürü Dr. Uğur İnan “Covid-19 tedbirleri kapsamında okullarda uzaktan eğitime geçilmesi herkes tarafından bilinmekte. Gönlümüz bir oldukça mekanların önemi kalmıyor. Teknolojinin sağladığı imkanlar dahilinde de artık her evin bir sınıf haline gelebiliyor. Bizde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlattığı proje kapsamında yaşadığımız bu zor dönemde öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: