İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ TOSUN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğin ilan edilişinin 100. Yılını kutlamanın gururu içerisinde olduğunu belirtti.

23 Nisan, Türk Milleti’nin iradesinin, kararlarının ve sesinin yegâne temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Türk Milleti’nin varlığı ve kaderi üzerindeki hâkimiyetini resmen ilan ettiği günün yıldönümüdür. Hâkimiyetin kayıtsız şartız millete verildiği bu anlamlı günü milletçe büyük bir gururla, şanla, şerefle kutluyoruz.

Tüm dünya çocuklarıyla el el kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletimizin yarınlarımızın mirasçısı çocuklarımıza verdiği değerin en güzel örneğidir.Bu dünyayı yüreklerindeki sevgi tomurcukları ile yeşertecek olan çocuklarımızın her türlü olumsuzluktan uzak, sevgi ve güven dolu bir ortamda yetiştirilmesi noktasında üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Sahip olduğunuz hakların farkındalığı ile daha nice bayramlar yaşayabilmeniz yolunda çabamızı eksik etmeyeceğiz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 100’üncü yıl dönümünü, dünyada büyük bir hızla yayılarak insanlığı tehdit eden korona virüs salgınından dolayı evde olsanız da bizler yine sizler için evden katılabileceğiniz, aynı coşkuyu hissedebileceğimiz, neşemizden, sevgimizden, coşkumuzdan kaybetmeyeceğimiz bir program hazırladık.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Unutmayınız ki sizler, bu ülkenin bu milletin geleceğini şekillendirecek en önemli, en değerli varlıklarımızsınız. Büyük bir medeniyetin ve muhteşem bir tarihin sahibi olduğunuzu unutmadan milli ve manevi değerleriniz, yolunuz olsun. Yerelden ulusala, ulusaldan evrensel değerlere ulaşın. Geleneğinizi koruyarak modernleşin. Gayret ve samimiyet içinde çalışın. Ben değil, biz kavramını öne çıkarın. Tarihinizi ve ceddinizi iyi belleyin.

Bu duygular ile İstiklâl Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı, Cumhuriyetimizin Banisi olan Gazi Mustafa Kemal ile tümşehit ve gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum.

Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönülden kutluyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.