YOKKDER BAŞKANI KALAYCI’DAN 23 NİSAN MESAJI

Yalova Araç Kiralamamacıları Derneği yönetim kurulu (YOKKDER) Başkanı Murat KALAYC’ı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kalaycı Mesajında; “Kıymetli Yalovalılar, Sevgili Çocuklar; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.

Yeni bir dönemin başlangıcı olan ve devletimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, milli egemenliğimiz açısından önemli bir tarihtir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı; “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olmuştur.

Sevgili çocuklar; topyekûn verdiği bağımsızlık mücadelesiyle mazlum milletlere örnek olmayı başaran ülkemiz, bugün her alanda kalkınan ve gelişen, çağdaş ülkelerle rekabet eden saygın ve istikrarın sembolü bir ülke haline gelmiştir.

Bundan sonra büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirebilmesi için en iyi şekilde kendinizi yetiştirmelisiniz.

Sizler Türk Milleti’nin ve devletinin geleceği, sevinci ve ümit kaynağısınız. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. Coşkumuzun ve yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.