ÇİFTLİKKÖY’DE BERBER VE KUAFÖRLER DEZENFEKTE EDİLİYOR

Çiftlikköy Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan ve 11 Mayıs’ta tekrar hizmete girecek olan berber, kuaför ve güzellik salonlarını dezenfekte ediyor. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi uyarınca yeniden faaliyetlerine başlayacak olan berber ve kuaförlerde hijyenik bir ortam sağlanması için belediye ekiplerinin dezenfektasyon işlemlerini yaptığını söyleyerek, “Esnafımızın her zaman yanındayız, bu süreçte esnafımıza dezenfektasyonla ilgili desteğimize devam edeceğiz” diye bilgi verdi.

30 İŞYERİ TİTİZLİKLE DEZENFEKTE EDİLDİ

Başkan Silpagar, koronavirüsle mücadelede ‘yeni normalleşme’ süreci kapsamında berber ve kuaförlerin ne şekilde hizmet vereceklerinin açıklanan bakanlık genelgesi ile belirlendiğini ifade etti. Silpagar, “Bu süreçte Çiftlikköy’de de 11 Mayıs Pazartesi günü saat 9.00’dan itibaren hizmete girecek olan berber, kuaför ve güzellik salonlarında vatandaşların ve esnafımızın temas edebileceği tüm alanlar ile zemin dezenfektasyonu işlemlerini belediye ekiplerimiz titizlikle yürütüyor. Bugün yapılan çalışma ile ilçemiz genelinde bulunan toplam 30 kuaför, berber ve güzellik salonunda dezenfektasyon işlemlerini Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı dezenfektasyon ekiplerimiz büyük bir titizlikle gerçekleştirdi” dedi.

SİLPAGAR, “ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Berber, kuaför ve güzellik salonlarının her gün 09.00 ile 21.00 saatleri arasında vatandaşların kullanımına açık olacağını kaydeden Başkan Silpagar, “Bu iş yerlerinde çalışanlar mutlaka maske kullanacak, bu konuda yayınlanan genelgeye ne şekilde uyulduğunu zaten zabıtamız rutin olarak denetleyecek. Esnafımıza dezenfekte konusunda tam desteğimizi de sürdürüyoruz. Dezenfektasyon ekiplerimiz önümüzdeki pazartesi eczaneleri aynı şekilde dezenfekte edecekler. Ardından bakkallar ve diğer esnafımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Koronavirüsle mücadelede esnafımız ve vatandaşımıza tam destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.