GÖLETLER BALIKLANDIRILDI

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından, yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğünden temin edilen 30.000 adet sazan balığı yavruları Yalova’daki üç göllete bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynakların gelecek nesillere aktarılması için devam eden su ürünleri kaynaklarınınbalıklandırılması çalışmaları kapsamında Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 5.000 adet sazan balığı yavrusu Altınova ilçesi Örencik sulama göletine, 5.000 adedi Çifttlikköy ilçesi İlyasköy sulama göletine, 20. 000 adedi de Çınarcık ilçesi Ortaburun sulama göletine bırakıldı.

Ülkemiz biyo çeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarının gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.