İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ TOSUN, ANNELER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun mesajında; “Anneler, toplumların ahlaki açıdan yetişmesinde ve geçmişten bu yana yaşatılan insani değerlerin nesilden nesle aktarılmasında en büyük role sahiptir.

Dünyaya gözümüzü açtığımız andan itibaren ilk öğretmenimiz olan, hayatta tutunacağımız ilk ve en güçlü dayanağımız olmuş annelerimize karşı borcumuzu, alacağımız hiçbir hediye ve yapacağımız hiçbir teşekkür elbette karşılayacak kudrette değildir. 

Günlük koşuşturmanın telaşıyla anne sevgisini yeterince dile getirme imkânı bulamayanların hiç olmazsa böyle bir günde sorumluluğunu yerine getirmesi oldukça önemlidir. Onlar bizleri yetiştirip vatana, millete hayırlı birer evlat olmamız için emek verdiler. Bizler de annelerimizden aldığımız bu mirasla çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Yeni bir medeniyeti, annelerimizle birlikte inşa edeceğiz. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de çok ciddi sağlık sorununa neden olan Koronavirüs salgını nedeniyle baş tacımız annelerimizin özgürlükleri biraz kısıtlandı. Ancak unutulmamalıdır ki tüm bu çaba ve gayretler, değerli çınarlarımızın sağlığı düşünüldüğü içindir. Hükümetimizin ve sağlık çalışanlarımızın üstün gayretleri ve çabası sonucu Avrupa ülkelerine göre çok güzel bir tablo ile gün geçtikçe insanlığı çaresiz bırakan bu virüsten kurtuluyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle ömürlerini ailelerine adayan, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden başta yüreklerine evlat ateşi düşmüş, evlat acısını tatmış, ‘Vatan Sağ Olsun’ diyerek bağrına taş basmış şehit ve gazilerimizin cefakar anaları ile eğitim camiamıza mensup annelerimizin ve tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.