PARILDAR, DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar yayınladığı yazılı açıklama ile çiftçilerimizin gününü kutladı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar açıklamasında; “Toprağımıza emek ve sevgi veren, sofralarımızdan aşımız, ekmeğimiz eksik olmasın diye alın terleriyle, emekleriyle üreten, ekmeğini topraktan kazanan ve tarımsal üretimin her aşamasında yer alan değerli çiftçilerimizi gönülden kucaklıyor, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum.

Cumhurbaşkanımızın da her platformda ifade ettiği gibi 21’inci yüzyılda da tarım ve gıda; su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürmekte olup, güçlü bir ülke, kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış bir ülkedir. Sayın Bakanımızın ifadesiyle de savunma sanayinden daha önemli bir yer tutan Tarım, Ülkemiz için bir milli güvenlik meselesidir. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde tarımın önemi daha da ortaya çıkmıştır.

Bu doğrultuda Toprağımıza gönül verip çalışmaya ve üretmeye devam eden çiftçilerimizin ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diliyor ve tüm çiftçilerimizin “Dünya Çiftçiler Günü”nü kutluyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: