TUTUK “ANNE SEVGİSİ SEVGİLERİN EN KUTSALIDIR”

Yalova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Tutuk her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan ‘Anneler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygunun Annelik, olduğunu belirten Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk mesajına şöyle devam etti;

“Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kutsalı ve en kıymetlisidir. Dünyaya gözlerimizi ilk açtığımızdan itibaren sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle bizleri kucaklayan, hayatını çocuklarına adayan her anımızda yanımızda olan ve hakkı hiç ödenemeyecek olan annelerimizdir. Özellikle Kurtuluş Savaşı yıllarında, cephede kıyasıya mücadele veren evlatlarına elinden gelen desteği gösteren, onlarla birlikte can verip şehit düşen annelerimizin yazdığı tarih de bu anlamlı örneklerin her zaman canlı kalmasında bir etken olmuştur. Ayrıca sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) övgülerine mazhar olan ‘Cenneti annelerin ayaklarının altında gören’ bir medeniyetin fertleri olarak annelerimize layık oldukları sevgi ve saygıyı göstermek en temel görevlerimizden biridir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazi anneleri olmak kaydıyla tüm annelerimizin Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.