AKSA AKRİLİK’E ÜST ÜSTE BEŞİNCİ KEZ KURUMSAL YÖNETİM ÖDÜLÜ

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin bu yıl 10.’sunu düzenlediği “Kurumsal Yönetim Ödülleri” sahiplerini buldu. Aksa Akrilik, şeffaflık, adillik, sorumluluk ve hesap verebilirlik alanlarındaki çalışmalarıyla bu yıl da ödüle layık bulundu.

Dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, kurumsal yönetim anlayışıyla bu yıl bir kez daha ödüllendirildi. Aksa Akrilik, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından 10. kez düzenlenen “Kurumsal Yönetim Ödülleri”nde, “En Yüksek Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notuna Sahip 2. Şirket” ödülünü kazandı.

2019 yılında elde edilen“kurumsal yönetim derecelendirme notları” baz alınarak yapılandeğerlendirmede puanını 97,22’ye çıkaran Aksa Akrilik’in, kurumsal yönetim alanında hayata geçirdiği uygulamaların başarısı bir kez daha tescillendi.

Aksa Akrilik, bu ödülle, yönetim ve iç kontrol mekanizmalarını etkin şekilde oluşturduğunu, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık faaliyetlerini üst düzeyde sürdürdüğünü, pay ve menfaat sahiplerinin haklarını adil şekilde gözettiğini ve tüm kurumsal yönetim risklerini tespit edip aktif şekilde yönetildiğini yeniden ortaya koydu.

Önceki üç yılda üst üste aynı kategoride birincilik ödülü bulunan Aksa Akrilik, bu yıl beşinci kez listede yer alarak 2.’lik ödülünün sahibi oldu.

Aksa Akrilik Hakkında:

Akkök Holding’e bağlı Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş., 1968 yılında yüzde 100 Türk sermayesiyle kuruldu. 5.000 ton/yıl kapasiteyle Yalova’daki fabrikasında 1971’de üretime başlayan Aksa Akrilik, ilk kez 1977’de dış pazara açıldı. Yıllar içinde gelişme ve ilerleme odaklı üretim politikasından ödün vermeyen Aksa Akrilik, 330.000 ton/yıl üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük, Türkiye’nin tek akrilik elyaf üreticisi konumunda.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.