ALTINOVA’DA OKULLAR YKS’YE HAZIR

Altınova Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde ilçede sınavın yapılacağı okulları dezenfekte ederek, sınava hazır hale getirdi.

Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Garaj Amirliği Ekipleri, gerçekleştirilecek YKS öncesinde Altınova’da sınavın yapılacağı okullarda temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

“GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI”

Belediye ekipleri, ilçedeki okullarda kapı kollarından masa ve sıralara kadar her yeri karış karış temizleyerek ilaçladı. Sınıflar, sınav günü tekrar açılmak üzere giriş çıkışlara kapatıldı.

Altınova Belediyesi Fen İşleri Amiri İnşaat Yüksek Mühendisi Kubilay Karaca YKS’ye yönelik her türlü tedbirlerin alındığını söyleyerek, “Altınova Belediyesi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte Altınova’da sınavın yapılacağı okullarda gereken tedbirleri aldık. Okullarımızın içini, dışını ve bahçesini temizleyerek dezenfekte ettik. Öğrencilerimiz sadece girecekleri sınava odaklansınlar. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan üniversite sınavlarında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.

YKS TAKVİMİ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde 3 oturum olarak tamamlanacak.

YKS’nin Birinci oturumu 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 10.15’te başlayıp 13.00’te tamamlanacak, ikinci oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15’te başlayıp 13.15’te tamamlanacak ve üçüncü oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45’te başlayıp 17.45’te tamamlanacak.

ÖSYM’nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre bu sınavların sonucu 28 Temmuz 2020 tarihinde adayların erişimine açılacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.