İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ DR. ABDÜLAZİZ YENİYOL’UN YKS MESAJI

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yeniyol mesajında; “27 ve 28 Haziran 2020 tarihlerinde 3 farklı oturumda yapılacak gençlerimizin geleceği için büyük önem taşıyan Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapılacak. YKS için yıllardır hazırlanan gençlerimizin bu çalışmalarının karşılığını almalarını ve arzuladıkları üniversitelere girmelerini temenni ediyorum.

Geleceğimizi imar ve inşa edecek gençlerimizin hayal ve hedefleri doğrultusunda, akademik olarak kendilerini yetiştirmeleri, onları daha ileriye taşıyacak bir yükseköğretim kurumuna adım atmalarıyla izah edilecek bir süreçtir. 

Bu sürecin en önemli eşiklerinden biri de lise eğitimini tamamlamış öğrencilerimizin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavıdır. Eğitim hayatının en önemli dönüm noktalarından biri olan bu sınavın neticesi, gençlerimizin bundan sonraki hayatlarının da seyrini etkileyecektir. 

Sevgili Gençler,

Öğrenim hayatınızdaki birçok zorlu sınavın, on iki yıllık maratonun ardından bu hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavına gireceksiniz.

Sayın Bakanımızın dediği gibi “Her öğrenci bir sınav kağıdından, işaretlediği bir optik formdan, en nihayetinde aldığı sınav sonucundan çok daha fazlasıdır.” 

Uzun zamandır büyük emekler harcayarak hazırlandığınız bu sınavda gönlünüzde olan hedefe ulaşmanızı yürekten temenni ediyorum.

Unutmayın, ümitsizliğe kapılmadan, başarının ardında iradeli bir şekilde yol alan insanlar, hayatta gerçek anlamda hedefine ulaşanlardır!

Bu duygu ve düşüncelerle YKS’ ye girecek olan Yalova’daki öğrencilerimiz başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize başarılar diliyor; sınav sonuçlarının öğrencilerimiz, velilerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gelecek sizlerin olsun…” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.