KURBAN BAYRAMINDA ALINACAK TEDBİRLER

İlimizde Kurban Bayramının huzur ve güven içerisinde geçirilmesini sağlamak üzere aşağıdaki tedbirlerin alınmasına gerek duyulmuştur.

  1. Kurban Bayramı tatili 30/07/2020 Perşembe günü saat 13.00’de başlayıp, 03/08/2020 Pazartesi günü saat 24.00’de sona erecektir.
  2. Vatandaşların Kurban Bayramı alış verişlerini rahatlıkla yapabilmelerini sağlamak maksadıyla Belediyeler gerekli tedbirleri alacaklar ve alışveriş mahallerinde zabıta denetimlerini yoğunlaştırarak vatandaşların herhangi bir haksız kayba uğramalarını önleyeceklerdir.
  3. Bayram süresince yangın, su arızalan ve temizlik konularında gerekli tedbirler alınarak bu konuda nöbetçi ekiplerin oluşturulması ilgili belediyelerce sağlanacaktır.
  4. Bayram tatili süresince Maliye ekiplerince piyasa denetimlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması İl Defterdarlığınca sağlanacaktır.
  5. Maliye ve Belediye ekiplerince İlimizdeki eğlence yerlerinde gerekli denetimlerin yapılması sağlanacaktır.
  6. Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Yalova İl Müdürlüğünce tatil süresince her türlü elektrik arızalarına karşı nöbetçi ekipler oluşturularak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.
  7. Tatil süresince İl Sağlık Müdürlüğünce gerekli sağlık tedbirleri alınacak, acil servis yeterli halde bekletilecektir.
  8. Emniyet ve Jandarma bölgelerinde vuku bulması muhtemel olaylara karşı gerekli emniyet ve trafik tedbirleri alınarak halkın huzur ve sükûn içerisinde Kurban Bayramı tatilini geçirmeleri temin edilecektir. Alınacak trafik tedbirleri ve trafik güvenliği için insansız hava aracı (Drone) ile takibinin yapılması sağlanacaktır.
  9. Tatil süresince meydana gelebilecek ölüm olaylarında vatandaşların cenaze işlemlerini yapabilmelerini sağlamak üzere Belediyeler, Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Başhekimliği ile işbirliği yaparak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.
  10. Yalovalı vatandaşlarımızın mutlu bir Kurban Bayramı tatili geçirmeleri için yukarıdaki tedbirler alınmış olup, muhtemel aksaklıklara karşı vatandaşlarımız istek ve şikâyetlerini aşağıdaki telefon numacalarına bildireceklerdir.

Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

ELEKTRİK ARIZALARI İÇİN;

Uludağ Elekt. Dağt. A.Ş. Yalova İl Müd. Elekt. Arıza : 186 BELEDİYE HİZMETLERİ İÇİN;

Yalova Belediye Başkanlığı : 153 – İskele Zabıta 814 10 68 Kadıköy Belediye Başkanlığı : 833 85 70

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ İÇİN;

Sağlık Acil, Polis İmdat, Jandarma İmdat, AFAD, Orman Yangın İhbar, İtfaiye : 112 SAĞLIK HİZMETLERİ İÇİN;

Yalova Devlet Hastanesi                : 444 69 77 – 811 52 00 – 01

EMNİYET VE ASAYİŞ HİZMETLERİ İÇİN;

İl Emniyet Müdürlüğü                    : 811 30 00-01

İl Jandarma Komutanlığı                : 825 39 08

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.