TAHSİN BECAN’IN “19 TEMMUZ YALOVA’NIN KURTULUŞ GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

YTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHSİN BECAN’IN “19 TEMMUZ YALOVA’NIN KURTULUŞ GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI;

“Özgür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda Yalova’mızın kurtuluşunun 99.yılını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Hakkı ödenemez vatan evlatlarının verdiği bu kurtuluş mücadelesi sonucu bugün sahip olduğumuz bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ilelebet devamı için Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Tek bir şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak” Bunu kendimiz ve gelecek nesillerimiz için, ülkemiz için, ilimiz için yapmalıyız.

Daha gelişmiş bir Türkiye ve Yalova için; çalışmalarımızla, üretmemizle, barış içerisinde birlik ve beraberlik içinde yaşamamızla gerçekleşecektir. Kurtuluş yıllarının acı gerçekleri, hiçbir zaman göz ardı edilmemeli. Bu kutlu günler, gelecek nesillere açık net mesajlar verme ve vatan sevgisini yüceltme açısından da vesile olarak görülmelidir. Bu günlerimiz, Tarihin kahramanlıklarla örülü sayfaları günümüze bütün gerçekleriyle yansıtılmalı, bunlar dünya kamuoyuna da bütün platformlara taşınarak anlatılmalıdır. Böyle olunca kurtuluş bayramları gerçek anlamını bulacak, amacına da ulaşacaktır.

İlimiz için çok anlamlı olan kurtuluş günümüzde; Bize bu coşkuyu yaşatan ve hayatları pahasına kahramanca mücadele eden başta büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, tüm Yalovalıların 19 Temmuz Kurtuluş Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.