TÜRKİYE’NİN DENİZCİLERİ BU OKULDA YETİŞİYOR

Türkiye’nin denizcilerini yetiştiren Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksek Okulu (MYO), yeni eğitim öğretim döneminde yeni öğrencilerini bekliyor.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova MYO’nun; Yalova Üniversitesi, Altınova Belediyesi ve TERSAN Tersanesi arasında yapılan protokol gereği iş garantili okulu olma özelliğinde olduğunu söyledi.

MODEL EĞİTİM

Altınova Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından desteklenen, “Altınova Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Projesi” ise ülke genelinde bir model olarak eğitim verecek.

65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı ve TBMM 28. Başkanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım tarafından açılan Altınova MYO’nun Türkiye’nin denizcilerini yetiştirdiğini ifade eden Başkan Oral, “2020-2021 eğitim öğretim döneminde yeni öğrencilerimizi ilçemizde ağırlamaktan mutlu olacağız” dedi.

“DENİZCİLİK ÜSTÜ OLMA YOLUNDAYIZ”

Altınova Meslek Yüksek Okulu’nun ilçe için önemli bir değer olduğunu dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova MYO’nun kurulması için çok emek ve zaman harcadık. Okuduğunuz binayı 5 yıllığına kiraladık, giderlerini 5 yıl belediye olarak biz karşılayacağız. Bu 5 yıl içirişinde okulumuza kalıcı bir bina yapacağız. Okulumuz yaptığımız protokol gereği iş garantili. Bu protokolü uygulamakta kararlıyız. Denizcilik lisemizin ardından Meslek yüksekokulumuz da kuruldu. Altınova ülkemizin denizcilik üstü olma yolundadır” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİNDEN EKONOMİK BİR BEKLENTİMİZ YOK”

Altınova’ya gelecek olan öğretim üyeleri ile öğrencilerinien iyi şekilde ağırlamak için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını söyleyen Başkan Oral, “Altınova’nın üniversite öğrencilerinden ekonomik bir beklentisi yok. Altınova’nın buna ihtiyacı yok. Altınova çok farklı, değerli bir ilçedir. Burada öğrencilerimiz bizim için 3 gün misafir. 3 gün sonra ev sahibidir. Öğrencilerimiz buradan gitmek istemeyecektir. Altınova Tersaneleri okulumuzdan mezun olan öğrencileri bekliyor. Tersanecilerimizin size ihtiyacı var” dedi.

“TERSANELERİMİZ İLE OKULUMUZU ENTEGRE ETTİK”

Başkanı Oral, “Altınova Meslek Yüksek Okulunda bu sene ikinci sınıflar eğitime devam edecek. Seneye de inşallah mezuniyet vereceğiz. İlk yapılanma zor oldu, sorunları da yaşayarak gördük. Bu süreçte bize destek veren Hükümetimize, Milletvekillerimize, AK Parti teşkilatlarımıza, YÖK’e, Yalova Üniversitesi Rektörümüze de ayrıca teşekkür ederim. Henüz kiralık binadayız, yeni binamız bitene kadar bu şekilde devam edeceğiz. Öğrencilerimizin konaklama sorununu çözmeye çalışıyoruz. Tersanelerimiz ile okulu entegre ettik. İş garantili okulumuzun faydasını göreceğiz. Tüm tersanelerimizde sağolsunlar mezuniyet sonrası öğrencilerimize kapılarını açacak. Entegrasyonu tam anlamı ile sağlarsak Türkiye’de örnek bir işe imza atmış olacağız”ifadelerini kullandı.

ALTINOVA MYO 3 BÖLÜM

Altınova Cumhuriyet Mahallesi’nde faaliyetini sürdüren Altınova MYO’de 3 bölüm yer alıyor. Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksek Okulu’nda; Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümünün Gemi İnşaat Programı ve Su Altı Teknoloji Programı ile Makine ile Metal Teknolojileri Bölümünün Kaynak Teknolojisi Programı bulunuyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.