VALİ MUAMMER EROL’UN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Aziz Milletimiz şanlı tarihi boyunca, bayrağını, vatanını ve istikbalini canı pahasına koruyarak, şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır. Tüm zorluklara karşı hür yaşamayı gaye edinen Aziz Milletimiz bu fedakârlıklarının karşılığında bizlere nice şanlı zafer ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet etmişlerdir.

Şehitlik ve gazilik; Türk Milleti için ulaşılabilecek en yüce ve en ulvi makam, bu gazi milletin bir ferdi olarak da hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır.. . Devletini ve milletini canından aziz bilerek Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya o koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan şehit ve gazilerimiz milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir.  Bu nedenledir ki, onların emaneti olan gazilerimiz ve şehit ailelerinin gururlarını ve kederlerini yürekten paylaşıyoruz, milletimizin gönlünde daima özel bir yerleri olacaktır. Bu topraklar nasıl bizlere onlardan emanet kaldı ise, onlar ve aileleri de milletimize en değerli emanetlerdir. Millet ve Devlet olarak Gazilerimize taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri ve hak ettikleri imkânlara kavuşmaları için bütün sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları bizlere vatan kılan, tüm kahramanları rahmetle yâd ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı “Mareşal ve Gazi” unvanı verilişinin 99.yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.