ÇİFTLİKKÖY’DE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HAFTADA 4 GÜNE ÇIKTI

Çiftlikköy Belediyesi’nin 2016 yılından bu yana sürdürdüğü yüz yüze “Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti” kapsamında Psikolog Feyza Pehlivan ve Psikolog Elif Şeyma Atan, haftanın 4 günü yüz yüze terapilerle Çiftlikköylülere hizmet veriyor.

Covid-19 pandemisi nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen terapiler, her hafta Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri, sabah 8.30 ile akşam 17.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Çocuk, yetişkin, ergen ve aile terapisi konularında haftanın 4 günü sağlanan ve ücretsiz olarak verilen psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanmak isteyenlerin Çiftlikköy’de ikamet ediyor olması gerekiyor. Psikolojik danışmanlık almak isteyen vatandaşlar ise Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nin 0 226 352 81 14 no’lu hattından randevu alabiliyor.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 2016 yılında başlatılan ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetinin ilçe sakinlerinin  beğenisini kazandığını ifade ederek, “Her zaman söylediğimiz gibi, bu gibi sosyal hizmetlerimizde sağlıklı toplum sağlıklı insanlardan oluşur düsturu ile hareket ediyoruz. Özellikle koronavirüs salgınından dolayı tüm dünyada insanlar moral, motivasyon desteğine ihtiyaç duyabiliyor ve profesyonel destek alanların oranı da artıyor. Bizim 2016’dan bu yana sürdürdüğümüz bu hizmetin önemi bu pandemi günlerinde daha da iyi anlaşıldığını ve maksimum fayda edildiğini düşünüyorum. Böylece psikolojik danışmanlık hizmetimizi haftada 32 saate çıkardık” diye bilgi verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.