EL EMEĞİ GÖZ NURU KADINLAR ÇARŞISI START ALIYOR

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral seçimde verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Altınova Belediyesi El Emeği Göz Nuru Kadın Çarşısı projesi start alıyor. Altınova El Emeği Göz Nuru Kadın Çarşısı’nın yapımına yönelik Altınova Belediyesi ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) arasında protokol imzalandı.

PROTOKOL İMZALANDI

Kadın istihdamını arttırmak amacıyla Hersek Bölgesinde Millet Bahçesi Projesi içerisinde Altınova ‘El Emeği Göz Nuru Kadınlar Çarşısı’ kurulmasına yönelik MARKA ile protokol imzalandı. Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu protokole imza attı.

İmza töreninde; Altınova İlçe Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Altınova Belediye Meclis üyeleri Bilal Ok, Birol Bayram ve Şaban Cineviz, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, AK Parti Altınova İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Günaydın, S.S. Çavuşköy Orman Perileri Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Gönül Erdoğan, S.S Altınova Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi Kurucu ortakları Aynur Arıcı ile Aysel Güroğlu hazır bulundu.

ÖNEMLİ PROJE

Altınova Belediyesi, kadınların ekonomik ve sosyal hayata kazandırılmaları amacıyla hazırladıkları projeleri hayata geçiriyor. Hazırlanan projelerle ilçedeki kadınların gerek ekonomik gerekse sosyal hayatta etkin olacak.

Hazırlanan projeyle; kadın istihdamına katkı sağlanması, kadınların iş gücüne katılım oranlarının artırılması ve bölgede katma değeri yüksek, değer zincirinin tüm aşamalarında üreticinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Bu projeyle; Altınova’da kadının güçlendirilmesi, kadın istihdamı ve girişimciliği, kırsal kalkınma, tarımsal ürünlerin geliştirilmesi ve katma değerlerinin artırılması, yöresel ürünlerin markalaşması kapsamında kooperatifleşmenin gerçekleştirilmesi suretiyle ilgili paydaşlarla iş birliklerinin kurulması amaçlanıyor.

ALTINOVA’DA KADIN, EKONOMİYE KATILACAK

Verdikleri sözlerden birisinin daha hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova Belediyesi, kadınların ekonomik ve sosyal hayata kazandırılmaları amacıyla hazırladıkları projeleri hayata geçiriyor. Hazırlanan projeyle ilçedeki kadınların gerek ekonomik gerekse sosyal hayatta etkin olması sağlanacak. Türkiye’nin 2023 vizyonuna ulaşması için kadınların mutlaka iş gücü ve ekonomiye dahil edilmesi gerekiyor. Belediye olarak kadınlara yönelik eğitimler başlattık. Kadınlarımıza üretim ve pazarlama konularında destekler veriyoruz.

HÜKÜMETTEN DESTEK

Kadın gücümüzün ekonomiye kazandırılması projemizde hükümetimizden de her türlü desteği alacağız. İlgili bakanlıklarla ortak çalışmalar yürüterek, kadınlarımızın önünü açıyoruz. Kadınlarımızın kendi işlerini kurmak için KOSGEB ile ortak projeler yaparak iş sahibi olmalarına yönelik çalışmalar başlatıyoruz. Ülkenin ekonomik kalkınma ve büyümesine katkı sağlamak, işsizliğin azaltılması, aile refahının artırılması açısından kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması hayati önem taşımaktadır. Yapacağımız bu çalışmalar ile kadın üretkenliği ve kadın girişimciliğinin artırılmasıyla kadın emeğinin ekonomiye kazandırılmasını amaçlıyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.