TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ SUAT PARILDAR’DAN “DÜNYA GIDA GÜNÜ” MESAJI

İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar “16 Ekim Dünya Günü” nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak Yalova’lıların Dünya Gıda Günlerini kutladı.

“820 MİLYONDAN FAZLA İNSAN AÇLIKLA MÜCADELE EDİYOR”

İl Müdürü Suat Parıldar ise yaptığı açıklamada sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaparak; “820 milyondan fazla insan, bir başka deyişle dünyada yaklaşık dokuz kişiden biri açlıkla mücadele ediyor. Günümüzde gıda güvenliği sadece bir miktar meselesi değil, aynı zamanda bir kalite sorunudur. Dünya çapında hastalık ve ölümlere sebep olan sağlıksız beslenme, çok önemli bir risk faktörü haline geldi. ‘Açlığa Son’ amacına ulaşmak yalnızca açlıkla mücadele eden insanları beslemek değil, insanların yeterli çeşitlilikte, güvenilir ve besleyici gıdalarla beslenmesini sağlamak ve aynı zamanda hayatımızın temeli olan kaynaklarımızın da sağlığını korumak demektir. 1945’ten beri Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO)’nün kuruluşunu anmak amacıyla 16 Ekim Dünya Gıda Günü olarak kutlanır tüm bu sorunları dile getirmek, farkındalığı arttırmak ve harekete geçmeyi teşvik etmek için vesiledir.

BİRLİKTE HAREKET EDEREK AÇLIĞA SON VERMELİYİZ!

%100 beslenme. “Açlığa Son” amacına ulaşmak yalnızca açlıkla mücadele eden insanları beslemek değil, insanların yeterli çeşitlilikte, güvenilir ve besleyici gıdalarla beslenmesini sağlamak ve aynı zamanda hayatımızın temeli olan gezegenimizin de sağlığını korumak demektir. Dünya Gıda Günü her yıl, ilgili tüm sektörleri ‘Açlığa Son’ vermek üzere harekete geçmeye çağırır.

Sağlıklı beslenme ile açlığa son verilmiş bir dünya temennisiyle Dünya Gıda Gününüzü kutluyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.