ORAL: SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82’inci yıldönümünde özlem, minnet ve saygıyla bir kez daha anıldığını ifade etti.

Başkan Oral, 10 Kasım nedeniyle yayınladığı mesajda, Atatürk’ün ilkeleriyle, düşünceleriyle Türk Halkının kalbinde yaşadığını söyledi.

“TÜRK MİLLETİ’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ”

Başkan Dr. Metin Oral yayınladığı mesajda, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğine inanmış, çağdaş demokrasinin en geniş anlamda temellerini atmıştır. O bakımdan kendisini, yaptıkları karşısında minnetle anmak görevimizdir” dedi.

Atatürk’ün dahi bir asker ve eşsiz bir devlet adamı olduğunu söyleyen Başkan Oral, “Atatürk, Türk Milleti’nin kaderini değiştirmekle kalmayıp kazandığı Kurtuluş Savaşı ve gerçekleştirdiği devrimlerle dünyanın mazlum milletlerine de yol gösterici olmuştur.

“DEĞİŞMEZ İLKE”

Atatürk, muhteşem eseri olan bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile bütün dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Atatürk’ün, çağdaş düşüncelere dayalı, gelişmeye, yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışın 82’inci yıldönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.