YAYA VE YOL ÇİZGİLERİ VE YAĞMUR SUYU KANALLARI YENİLENİYOR

Yalova Belediyesi ekipleri, şehrin ana arterlerinde bulunan yağmur suyu kanallarını ile ızgara temizliklerini gerçekleştirdi. Şehir merkezinde yapılan asfaltlama çalışmaları ardından, yaya ve yol çizgilerinin çizimleri devam ediyor.

Yaşanabilecek yağışların ardından kanal ve ızgaralarda sorun yaşanmaması için başlatılan çalışmalarda, yağmur suyu kanalları ve mazgallar hem temizleniyor hem de bakımları yapılıyor.

Çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Yalova Belediyesi yetkilileri;  “Kış ayları öncesi yağışlardan kaynaklanan olumsuz durumların önüne geçmek amacıyla mazgallarda birikmiş olan yabancı maddelerin temizliğini gerçekleştiriyoruz. Başta ana güzergahlar üzerinde su birikintisi oluşmasını engelleyecek çalışmalarımız cadde ve sokaklarda devam edecek” dediler.

YAYA VE YOL ÇİZGİLERİNİN ÇİZİMLERİ DEVAM EDİYOR

Trafik ve yaya güvenliğine yönelik rutin çalışmalarını sürdüren Yalova Belediyesi ekipleri, Girne Caddesi ve Tekin Sokakta yaya geçitleri ve yol çizgileri çizerken, diğer yandan da mevcut yolların yıpranmış çizgilerini yeniliyor. Araç ve yaya trafiğinin daha sağlıklı işlemesi ve oluşabilecek kazaların önüne geçilmesi amacıyla yapılan çalışma ile trafikte yaya ve sürücüler açısından büyük önem arz eden yaya geçitleri ve yol çizgilerinin çizimlerinin belirlenen program dâhilinde devam edecek.  

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.