ORAL: TÜM İMKÂNLARIMIZLA VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Altınova Belediyesi olarak, koronavirüs salgını nedeniyle çeşitli sıkıntılar yaşayan vatandaşlara maddi ve ayni yardımlar yapılacağını açıklayan Başkan Oral, “Tüm imkanlarımızla ilçe halkımızın yanındayız” diye konuştu.

Altınova Belediye Meclisi 2020 Aralık oturumları tamamlandı. Yılın son meclisinde koronavirüsten olumsuz etkilenen vatandaşlara yardım kararları oy birliğiyle alındı.

EKSİKSİZ KATILIM

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın başkanlığında yapılan 2020 Aralık Meclis toplantısında gündem maddeleri ele alındı. Meclis Üyeleri; Fevzi Arıcı, Bilal Ok, Birol Bayram, Ali Saruhan, Hasan Karabacak, Şaban Cineviz, İlknur Bayraktar, Erol Aydın ve Hüseyin Ekin meclis toplantısında hazır bulundular. Meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülürken, komisyonlardan gelen meddeler ele alındı.

TOPLUMUN HER KESİMİNE YARDIM ELİ

Altınova Belediye Meclisinde koronavirüs salgınına yönelik oy birliğiyle alınan kararlar şöyle: “Koronavirüs (Covid-19) salgınına yakalanan kişilerin gıda ve temizlik malzemeleri yardım taleplerinin karşılanmasına; Meclis’te yapılan açık oylama sonucu oy birliği ile karar verildi.

TABLET VE İNTERNET

Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebi ile eğitim online yapılmakta olup, tablet ve interneti olmayan ihtiyaç sahibi öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü ile tespit edilerek temin edilmesine; Meclis’te yapılan açık oylama sonucu oy birliği ile karar verildi.

ESNAFA NAKİT YARDIM

Koronavirüs (Covıd-19) salgını tedbirleri kapsamında işyerini kapatmak zorunda olan esnaflara 500 TL (beş yüz tl) destek verilmesine; Meclis’te yapılan açık oylama sonucu oy birliği ile karar verildi.

TEMİZLİK MALZEMESİ

Koronavirüs (Covıd-19) salgını nedeni ile kamu kurum ve kuruluşlarının dezenfekte, temizlik ve maske ihtiyaçların temin edilmesine; Meclis’te yapılan açık oylama sonucu oy birliği ile karar verildi.
Koronavirüs (Covıd-19) salgını nedeni ile karantinaya alınan daire, bina ve dükkanların dezenfekte edilmesine; Meclis’te yapılan açık oylama sonucu oy birliği ile karar verildi.

DERNEKLERE YARDIM

Belediyemizde Mal Malzeme ve yapılacakları işlerle ilgili nakit talebinde bulunan, Resmi Gazetede yayınlanan Kamuya Yararlı Dernek ve Vakıflara maddi destek verilmesi hususunda Encümene yetki verilmesine; Meclis’te yapılan açık oylama sonucu oy birliği ile karar verildi.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.