“BİRLİKTE YENECEĞİZ” PROJESİ PROTOKOL İMZALANDI

Yalova Valisi Muammer EROL başkanlığında, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Yalova Belediyesi arasında “Birlikte Yeneceğiz” Projesi kapsamında protokol imzalandı.

Protokol; Vali Muammer EROL, Yalova Belediye başkanı V. Mustafa TUTUK ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah ERAY tarafından valilik makamında imzalandı.

Protokol gereği; “Koronavirüste Öngörülen Riskler ve Alınacak Tedbirler Eğitim Programı” kapsamında Covid-19 pandemisi konusunda farkındalığı arttırmak, kişileri bilgilendirmek, hastalığın bulaş yollarının engellenmesine yönelik önlemlerin alınmasına ve pandemi sürecinde basın, iletişim ve sosyal medya kullanımı konusunda bilgilendirme yapmak, Covid-19 hastalığı hakkında doğru bilenen yanlışları düzeltmek, merak edilen sorulara cevap oluşturabilmek ve sağlık okuryazarlığını arttırmaya yönelik ÜCRETSİZ eğitim programı verilecektir.

Proje kapsamında verilecek eğitimlerden Yalova İl Merkezinde belirlenen kurum çalışanları, Yalova Belediyesine bağlı şirketlerde çalışanlar, Esnaf ve Sanatkârlar Odasına bağlı meslek kuruluşu çalışanları, AVM çalışanları, kuaförler, restoran çalışanları faydalanacaktır.

Yalova Belediyesi tarafından organize edilecek ve Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilecek eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir. Proje sonucunda iki kurumun işbirliği ile salgında kilit noktada hizmet veren gruplara ulaşılarak salgının ilimiz bazında kontrolünde avantaj sağlanacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.