YALOVA PROTOKOLU BAKAN KILIÇ İLE İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

Yalova Valisi Muammer Erol, Ak Parti Yalova Milletvekilleri Meliha Akyol ve Ahmet Büyükgümüş, Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan ile YTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanları, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve 61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile 20 Ocak 2020 tarihinde bir araya bir araya geldi.

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan; Yapılan istişare toplantısı oldukça verimli geçti. YTSO Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkan Vekili Adnan Dağ ve Esnaf Odası Başkanı İsmail Mutlu, Yalova’nın ekonomisi ve ticari hayatında yaşanan sıkıntılara ilişkin görüşlerini iletti.

Pandemi dönemi ile birlikte yaşanan kısıtlamalarla özellikle hizmet sektöründe bulunan kafe, kıraathane, restaurant, düğün salonları, turizm seyahat acentaları, otellerin ekonomik olarak zorlandıkları dile getirdik. Bu sektörlerde bulunan işletmelerimiz çok ciddi gelir kaybı yaşamaktadırlar. Devletimiz tarafından sağlanan desteklerin özellikle bu sektörlerde bulunan işletmelerimize daha fazla kaynak aktarılarak desteklenmeleri gerektiğini ifade ettik.

Bankaların son dönemde uyguladığı yüksek kredi faizlerinin üretimin ve yatırımın önündeki en önemli engellerden biri haline geldiğini belirterek, Bankalar, kredi faizlerini maliyetlerindeki artışın çok üzerinde artırarak, firmalarımıza hiç destek olmuyorlar. Ayrıca bu dönemde gelir kaybı yaşayan üyelerimizin kredilerine yönelikte yapıcı bir tavır sergilemiyorlar, bankaların üyelerimize destek olması gerektiği ifade edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.