ALTINOVA’DA EN DÜŞÜK MAAŞ 3 BİN 525 LİRA OLDU

Altınova Belediyesi şirketi ALBEL bünyesinde çalışan personeli kapsayan toplu iş sözleşmesi, belediye binasında düzenlenen programda imzalandı.

Altınova Belediyesi ALBEL işçilerini kapsayan toplu iş sözleşmesi Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın makamında törenle imzalandı. Sözleşme sonunda evli ve 2 çocuklu asgari ücretli bir çalışanın en düşük giydirilmiş maaşı 3 bin 525 TL. oldu.

YÜDE 50 ARTIŞ

Altınova Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube arsında ALBEL işçilerini kapsayan toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. 155 işçiyi ilgilendiren sözleşme sonunda evli ve 2 çocuklu asgari ücretli bir çalışanın en düşük giydirilmiş maaşı 3 bin 525 TL. oldu. Böylece asgari ücretli bir işçinin bir önceki yıla göre maaşı yüzde 50 oranında artış sağlandı. Maaşlarda kıdem yılına göre artış sağlanacak.

SOSYAL HAKLAR

İmzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında ALBEL işçilerine; yıl içinde belli aralıklarla maaş ikramiyesi, Kurban yardımı, Ramazan yardımı, yakacak yardımı, eğitim yardımı, kıdem yılı ödemesi, performans ödemesi, düğün yardımı ve doğal afet yardımları gibi yardımlar yapılacak.

“KARDEŞLERİMİZİN ALIN TERİ EMEĞİ BÜYÜK”

İmza töreninde konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova Belediyesi olarak, işçi kardeşlerimle el ele vererek ilçemize hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. İlçemizin kalkınma ve gelişmesinde işçi kardeşlerimizin alın teri ve emeğini çok büyük.

“TÜM İMKANLARIMIZI KULLANDIK”

Salgın döneminde işçilerimiz büyük bir özveri ile hizmet ettiler. Canla başla vatandaşlarımızın yanında oldular, işlerini aksatmadan yürüttüler. Biz de toplu iş sözleşmesinde salgın şartlarını da göz önüne alarak, tüm imkanlarımızı sonuna kadar zorladık ve tamamen işçimizin lehine olan bir anlaşmaya ima attık. Sözleşmemiz hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

TÖRENLE İMZALANDI

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın makamında düzenlenen ima törenine; AK Partili Altınova Belediye Meclis üyeleri Fevzi Arıcı, Bilal Ok, Birol Bayram, Hasan Karabacak, Şaban Cineviz, Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şubesi TİS Sorumlu Başkan Yardımcısı Muharrem Subaşı, Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şubesi Mali İşlerden Sorumlu Başkan yardımcısı İbrahim Çınar, ALBEL Genel Müdürü Temel Baş ve YERELSEN Uzmanı Furkan Yıldırım katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.