ÇİFTLİKKÖY’DE KAR ÖNLEMLERİ ÜST SEVİYEDE

Yalova geneli ve Çiftlikköy’de etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve kuvvetli rüzgara karşı teyakkuz halinde olan Çiftlikköy Belediyesi ekipleri toplam 17 araçla karla mücadeleyi sürdürüyor.

Yoğun kar yağışına karşı Çiftlikköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine Park Bahçeler, Temizlik ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de katılmasıyla birlikte 75 kişiden oluşan ekip, sahada yolların tuzlanarak açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BAŞKAN SİLPAGAR, “KAR DEVAM ETTİKÇE SAHADAYIZ”

Biri greyder ve 5’i kepçe olmak üzere traktör, pikap ve kasalı araçlardan oluşan toplam 17 araçla ana arterler ağırlıklı olmak üzere Çiftlikköy’ün tüm mahallelerinde tuzlama ve yol açma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “İlçe merkezimizde özellikle ulaşımın aksamaması ve ana yolların hem yaya hem araç geçişlerinde güvenli hale gelmesi önemli. Bu açıdan iki günde yaklaşık 20 ton tuz kullandık. Aşağı Gacık ve Sultaniye Mahallesi bölgesi ve Gacık Köy yolunda kendi ekiplerimizle, ana arterler öncelikli olmak üzere çalışmalarımız sürüyor. Gacık, Laledere, Dereköy, Burhaniye, Kabaklı, Çukurköy, İlyasköy, Kılıçköy ve Denizçalı’da, yani tüm köylerimizde bizim de zaman zaman verdiğimiz destekle İl Özel İdaresi ekipleri de yoğun şekilde, gece gündüz demeden çalışıyorlar. Şu anda 4 müdürlüğümüzün personelleri kar mücadelesinde aktif olarak sahada görev yapıyor. Ekiplerimiz, ilçe merkezinde kaldırım ve yol tuzlama ve temizliklerine destek sağlıyor. Bunun yanı sıra Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de gece geç saatlere kadar mesai yapıyorlar. Çalışmalarımızı kar etkisini gösterdiği sürece devam ettireceğiz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.