KRİPTO PARALARA DÜZENLEME GELİYOR

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamayla Bakanlığın kripto paralara yönelik çalışma gerçekleştirdiği duyuruldu. Kripto paralara ek vergi uygulaması yolda.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimleri hakkında önemli bir açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklama, ülkemizdeki kripto para yatırımcıları tarafından olumsuz bir gelişme olarak karşılandı.

Yapılan açıklamada, “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygılar biz de paylaşıyoruz.” deniliyor. Kripto paralara yönelik olarak Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı başkanlığında Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla iş birliği halinde çalışmalar yürütüldüğü belirtiliyor.

Henüz kripto paralara ne gibi düzenlemeler geleceği bilinmiyor. Devlet, kripto paralara yönelik diğer ülkelerdeki vergi sistemlerini inceliyor ve Türkiye’ye uyarlamak için çalışmalar yürütüyor. Ülkemizde henüz kripto paralara ek vergi uygulanmıyor.

Türkiye, kripto para kullanımında dünya dördüncüsü

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan araştırmaya göre dünyada en çok kripto para kullanan ülkeler sıralamasında Türkiye, dördüncü sırada yer alıyor. Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında birinci sırada.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.