POLİS EV EV GEZİP UYARIYOR

Yalova da polis ekipleri ev ve işyerlerini gezip uyarıda bulunuyor.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 100 binde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı en fazla 5’inci il olan Yalova’da, salgınla mücadele kapsamında alınan yeni kararlar polis ekiplerinin ev ve iş yerleri ziyaretlerinde vatandaşlara bildirilerek uyarılarda bulunuluyor.

YALOVA ÇOK RİSKLİ

“Çok yüksek riskli” kategorisindeki Yalova’da, Vali Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirilen İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Toplantısı’nda alınan kararların uygulanması konusunda ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Kent genelinde iş yerleri, alışveriş merkezleri, market, pazar yerleri, resmi kurum, feribot iskeleleri, kontrol noktaları ve banka önlerinde sıkı tedbir alan ekipler, yoğunluğun olduğu bazı sokaklara girişlerde de HES kodu sorgulaması ve fotoğraflı kimlik belgesi teyidi uygulamasını başlattı.

TDPȘM SAHADA

Bunun dışında vaka sayılarının artmasında önemli bir etkiye sahip olduğu değerlendirilen ev ziyaretleri ise İl Emniyet Müdürlüğü Toplam Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerince yakından takip ediliyor. Yoğunluğun olduğu bölgelerde ev ve iş yerlerini ziyaret eden ekipler, vaka artışlarına dikkati çekerek maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini hatırlatıyor.

Ellerindeki broşürleri ziyaret ettikleri evlere bırakan ekipler, ayrıca iş yeri, market, alışveriş merkezi ve yine yoğunluğun olduğu cadde ve sokaklarda da insanları ikaz ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: